Mazowiecki Klaster Peptydowy


Mazowiecki Klaster Peptydowy będzie promował rozwój gospodarczy Województwa Mazowieckiego, łączył współpracę polskiej nauki z gospodarką regionu mazowieckiego, zwiększy liczbę komercjalizowanych produktów i technologii innowacyjnych, a także pozytywnie przełoży się na wykorzystanie potencjału badawczego jednostek naukowych i poziomu innowacyjności mazowieckich przedsiębiorstw. Współpraca pomiędzy podmiotami wchodzącymi w skład klastra będzie się opierać na komercjalizacji badań naukowych, przepływie wiedzy i doświadczenia w zakresie zastosowania peptydów jako aktywnego składnika leków, żywności i kosmetyków funkcjonalnych. Klaster Peptydowy jest specjalistycznym powiązaniem kooperacyjnym. Inicjatorem powołania Mazowieckiego Klastra Peptydowego jest Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego Polskiej Akademii Nauk z siedzibą w Warszawie, w skład klastra będą wchodziły również przedsiębiorstwa, jednostki badawczo-rozwojowe i uczelnie.

Obecnie Klaster Peptydowy tworzą:

  • IMDiK PAN  (koordynator)

  • Uniwersytet Warszawski,

  • USP Life Sciences sp. z o.o.,

  • CELON PHARMA sp. z o.o.,

  • Dr Piotr Koziej Centrum Kosmetyków sp. j.,

  • Action for Development of Research sp. z o.o.,

  • WTS Rzecznicy Patentowi

 

Ogólnym celem projektu jest utworzenie Mazowieckiego Klastra Peptydowego w celu promocji rozwoju gospodarczego Województwa Mazowieckiego, promowania nauki oraz współpracy z gospodarką, zwiększenia stopnia wykorzystania potencjału jednostek badawczo-rozwojowych, uczelni, przedsiębiorstw i instytucji otoczenia biznesu z województwa mazowieckiego. Współpraca pomiędzy stronami będzie prowadzić do wzrostu wykorzystania badań, komercjalizacji oraz przepływu wiedzy i doświadczenia w zakresie zastosowania peptydów. Realizacja projektu będzie się opierała na utworzeniu specjalistycznego klastra z koordynatorem w roli instytutu naukowego oraz celem szczegółowym w postaci wdrażania innowacyjnych produktów i technologii.

 

Na dofinansowanie realizacji projektu IMDiK pozyskał dofinansowanie z działania 1.6 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Umowa pomiędzy IMDIK PAN a Województwem Mazowieckim reprezentowanym przez Zarząd Województwa Mazowieckiego, w imieniu którego działa Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych została podpisana 3 stycznia 2012 roku.

 


Kontakt:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Galeria

(fot. Joanna Kowalczyk, Krzysztof Różycki)

 

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 znajdują się na stronie: mazowia.eu.

 


Wiecej o Mazowieckim Klastrze Peptydowym: