Aktualności SD

AKTUALNOŚCI STUDIÓW DOKTORANCKICH IMDiK PAN

 

Dniu 29 maja 2019 roku o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej odbędzie się sesja sprawozdawcza studentów II i III roku SD IMDiK PAN. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą tematyką prac badawczych realizowanych przez doktorantów oraz do udziału w mini-sympozjum. Szczegółowy program sesji sprawozdawczej tutaj.


 

W dniu 12 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 odbędzie się sesja sprawozdawcza studentów II i III roku SD IMDiK PAN. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą tematyką prac badawczych realizowanych przez doktorantów oraz do udziału w mini-sympozjum. Szczegółowy program sesji sprawozdawczej tutaj.

 


 

I miejsce w konkursie PROPAN 2017

Podczas uroczystej Gali, która miała miejsce w Zamku Królewskim, zostały wręczone nagrody w konkursie PROPAN na najbardziej pro-doktorancki Instytut Polskiej Akademii Nauk. W tegorocznej edycji Konkursu organizowanego przez Krajową Reprezentację Doktorantów oraz Radę Samorządu Doktorantów Polskiej Akademii Nauk nasz Instytut zajął I miejsce i tym samym uzyskał tytuł najbardziej pro-doktoranckiego instytutu PAN.


Informacja dot. progu dochodowego

W roku akademickim 2017/2018 nie zmienią się ustawowe progi dochodowe, w granicach których rektor w porozumieniu z samorządem studenckim i samorządem doktorantów ustala wysokość dochodu na osobę w rodzinie studenta i doktoranta uprawniającą do ubiegania się o stypendium socjalne w uczelni...

szczegóły pod:  http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/dochod-uprawniajacy-do-ubiegania-sie-o-stypendium-socjalne-w-roku-akademickim-2017-2018.html

 


 

Nabór wniosków na stypendia Funduszu Pomocy Materialnej dla Doktorantów

W dniach od 24 listopada do 7 grudnia będzie trwał nabór wniosków na stypendia Funduszu Pomocy Materialnej dla Doktorantów. Wnioski można składać do p. Aleksandry Bilmin w Sekretariacie ds. Studiów Doktoranckich (tel. 22 60 86 453; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; pierwszy pokój po prawej stronie w korytarzu administracji  B 114).

Aktualny regulamin i wnioski na stronie naszego instytutu w zakładce: studia doktoranckie >fundusz pomocy materialnej.

Nabór w tym roku wypada wyjątkowo późno, ze względu na obszerne zmiany w prawie. Komisje Stypendialne musiały przygotować nowy Regulamin, który był konsultowany z prawnikami, co mocno wydłużyło ten proces. Stąd prośba, by przed rozpoczęciem wypełniania wniosku uważnie przeczytać regulamin.

Ze względu na brak dostępu do sali wykładowej w tym roku nie odbędzie się spotkanie informacyjne. Jednak, by nie pozostawić Was samych w interpretacji regulaminu zorganizowane zostaną dyżury doświadczonych członków komisji. Z każdym pytaniem i wątpliwościami można się zgłosić do pokoju B-128 (parter, koło wind) w dn. 24.11, 27.11, 29.11 od godziny 15 do 16 lub zadzwonić pod nr tel. wew. 618.


 

W związku z pracami remontowymi na 1 piętrze i okresowym brakiem dostępu do sali konferencyjnej, nastąpiły zmiany w grafiku wykładów. Wykłady zaplanowane uprzednio na odpowiednio na 21 oraz 28 listopada 2017 zostają przeniesione na grudzień. Nowy plan przedstawia się w związku z tym następująco:

6.12.2017:

9.30-  Wykorzystanie technik rezonansu magnetycznego w badaniach przedklinicznych.

Dr Michał Fiedorowicz, Zakład Farmakologii Doświadczalnej IMDiK PAN

19.12.2017:

9.30- Metody biologii molekularnej w badaniach podstawowych - kwasy nukleinowe.

Dr Dagmara Kabzińska,  Zespół Nerwowo – Mięśniowy IMDiK PAN

 


 

Dyplomy dla IMDiK PAN za współpracę przy piknikach naukowych.

 


 

Serdecznie zapraszamy na wykłady dla doktorantów w semestrze jesiennym roku akademickiego 2017/2018. Dokładny grafik dostępny imdik.pan.pl/studia-doktoranckie/program 


 

W dniu 30 maja 2017 roku odbędzie się sesja sprawozdawcza studentów II i III roku SD IMDiK PAN. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą tematyką prac badawczych realizowanych przez doktorantów oraz do udziału w mini-sympozjum. Szczegółowy program sesji sprawozdawczej tutaj.

 


 

Rekrutacja 2017/2018

W związku z rozpoczęciem naboru na Studia Doktoranckie w IMDiK PAN, zapraszamy do zapoznania się z tematyką badań oraz terminarzem i trybem rekrutacji-szczegółowe informacje w zakładce http://www.imdik.pan.pl/pl/studia-doktoranckie/rekrutacja


 

Wykaz certyfikatów

Szanowni Państwo, poniżej znajduje się załączony w formacie pdf wykaz certyfikatów potwierdzających znajomość nowożytnego języka obcego
(ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO z dnia 26 września 2016 r.

w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora)

Plik do pobrania (.pdf)


 

 „Najbardziej Prodoktorancki Instytut Polskiej Akademii Nauk

Z wielką przyjemnością zawiadamiamy, że IMDiK PAN zajął III miejsce w konkursie PROPAN 2016 na „Najbardziej Prodoktorancki Instytut Polskiej Akademii Nauk”. Jednocześnie nasz Instytut został wyróżniony jako „najbardziej prodoktorancki” Instytut Wydziału V (Nauki Medyczne) PAN. Konkurs organizowany jest przez Krajową Reprezentację Doktorantów oraz Radę Samorządu Doktorantów Polskiej Akademii Nauk. Wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w konkursie odbyło się 18 listopada 2016 r. w Pałacu Staszica w Warszawie (http://krd.edu.pl/wyniki-konkursu-prodok-i-propan-2016/).

 

 


 Archiwum SD