25-26.10.2021

Już po raz trzeci weźmiemy udział w Kongresie "Zdrowie Polaków", który odbędzie się 25 i 26 października 2021 r. Nasz Instytut - z wykładem pt. "Bioinżynieria mózgu i rdzenia kręgowego" - reprezentować będzie Pani Dyrektor prof. dr hab. n. med. Leonora Bużańska, która jest członkiem Rady Programowej tego wydarzenia, a także prof. dr hab. n. med. Andrzej Ziemba - moderator panelu pt. „Zdrowotne i ogólnospołeczne znaczenie aktywności fizycznej – potęga profilaktyki”.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.kongres-zdrowiepolakow.pl gdzie znajdą Państwo aktualizowany na bieżąco program, informacje na temat uczestników oraz relacje i nagrania z poprzednich edycji Kongresu.

Pod poniższymi linkami można obejrzeć materiały IMDiK z ubiegłorocznej edycji Kongresu:

- IMDiK PAN - działalność na rzecz zdrowia Polaków  ( czas rozpoczęcia materiału: 10:51)

- Organoidy mózgu – nowe narzędzie biotechnologiczne do badań podstawowych, diagnostycznych i translacyjnych (czas rozpoczęcia materiału: 10:01:50)

 

Kongres „Zdrowie Polaków” 2021 odbędzie się pod hasłem „Zdrowie Polaków, zdrowie każdego z nas to największy kapitał i największa inwestycja na przyszłość”. Głównym celem tegorocznego Kongresu będzie pokazanie współczesnych możliwości medycyny oraz wskazanie różnych strategii działania dla instytucji państwowych, samorządowych, naukowych, klinicznych oraz grup ekspertów, organizacji pacjentów, które miały, mają, a w szczególności będą miały wpływ na kondycję naszego społeczeństwa, budowanie w nim postaw prozdrowotnych i wspieranie solidarności międzypokoleniowej.