Dyrektor IMDiK PAN prof. Leonora Bużańska otrzymała „IDOLA 30-LECIA” Fundacji „Szansa dla Niewidomych”


Wyróżnienia zostały wręczone w poniedziałek, 10 stycznia podczas uroczystego jubileuszu 30-lecia Fundacji Szansa dla Niewidomych na Zamku Królewskim w Warszawie. Prof. Leonora Bużańska jest członkiem założycielem Rady Fundatorów i wspiera Fundację merytorycznie od początku jej istnienia.

Nagroda „IDOLA” skierowana jest do osób i instytucji wspierających niewidomych i słabowidzących oraz dostosowujących swą działalność do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku - do tych, „którzy w swoim życiu kierują się dobrem dla drugiego człowieka, a ich działania skierowane są w stronę środowiska niewidomych.” Nagrodzenie Profesor Bużańskiej specjalnym, bo jubileuszowym „IDOLEM 30-LECIA” to szczególne wyróżnienie, o którym powiedziała: „Jestem zaszczycona tym wyjątkowym, bo jubileuszowym wyróżnieniem przyznanym przez tych, których pracę oraz zaangażowanie cenię i podziwiam. Fundacja „Szansa dla Niewidomych” to ludzie, którzy rozumieją potrzeby osób niewidomych i słabowidzących, dlatego ich działania naprawdę poprawiają jakość życia osób objętych wsparciem Fundacji w różnych jego aspektach.”

DSC 0911                   IMG 20220114 WA0001


O Fundacji

Fundacja powstała w 1992 roku z inicjatywy osób niewidomych i ich widzących przyjaciół. Działania Fundacji polegają na wspieraniu osób, które straciły wzrok, a medycyna nie daje im nadziei na poprawę losu. Wśród działań Fundacji jest między innymi organizacja warsztatów i szkoleń, podczas których uczestnicy otrzymują narzędzia i wskazówki do tego, aby mogli prowadzić aktywne, pełne sukcesów życie. Fundacja oferuje także podręczniki dotyczące nowoczesnej rehabilitacji i organizuje największą na świecie międzynarodową konferencję REHA FOR THE BLIND IN POLAND, w której corocznie uczestniczy kilka tysięcy osób z całego świata.  

Fundacja logo

Więcej o Fundacji „Szansa dla Niewidomych”: szansadlaniewidomych.org