Kierownik:
dr Anna Kosson - tel. 22 60 86 435 lub 472, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; pokój Z-211

Pracownicy:
inż. Michał Małek, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 22 60 86 436, 498
lek.wet. Marlena Wełniak-Kamińska, e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 22 60 86 431

Pod numerem telefonu:  22 60 86 478, 498
Krystyna Sekulak - 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zdzisław Sekulak - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
mgr inż. Izabela Morawska-Ciepiela - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pod numerem telefonu:  22 60 86 433
Teresa Figurska - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tomasz Mioduszewski - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Agnieszka Puchalska - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pod numerem telefonu:  22 60 86 436, 437

mgr inż. Iwona Kowalczyk-Jabłońska - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pod numerem telefonu:  22 60 86 447, 434
Marzena Kapica - 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wiktoria Kapica - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jan Grabuś - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Patryk Remiszewski - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Pod numerem telefonu:  22 60 86 438, 472
Małgorzata Strus - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Paulina Mieciecka - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


DSC 1499

Zwierzętarnia przy ulicy Adolfa Pawińskiego 5 funkcjonuje od 1997 roku. Mieści się w wolnostojącym, trzykondygnacyjnym budynku przystosowanym technicznie do hodowli gryzoni laboratoryjnych w warunkach podwyższonego standardu zdrowotnego (klimatyzacja z trzema rodzajami filtrów, autoklawy przelotowe, myjnie automatyczne do klatek i butelek, śluzy z prysznicem dla personelu). Zwierzętarnia zajmuje powierzchnię około 3000 m2. Wyróżniamy  tu część hodowlaną i eksperymentalną, zmywalnię oraz magazyny paszy i sprzętów. Środkowa kondygnacja to blok operacyjny, składający się z sześciu wyposażonych sal zabiegowych oraz pomieszczenia dla zwierząt w eksperymencie. Najwyższe piętro zajmowane jest przez hodowlę małych gryzoni: myszy, szczury, suwaki mongolskie. Na parterze mieszczą się laboratoria środowiskowe: Środowiskowe Laboratorium Rezonansu Magnetycznego i Środowiskowe Laboratorium  Syntezy Chemicznej oraz Środowiskowe Laboratorium  Hodowli Zwierząt Modyfikowanych Genetycznie, działających  na potrzeby kooperantów spoza Instytutu. Wszystkie doświadczenia przeprowadzane na terenie zwierzętarni mają zgodę II Warszawskiej Komisji Etycznej, której jurysdykcji Instytut podlega.