Zapraszamy na współorganizowaną przez IMDiK Konferencję
pt. „Kiedy dobre chęci nie wystarczą – czyli możliwość finansowania badań w chorobach rzadkich”,
która odbędzie się w Światowym Dniu Chorób Rzadkich - 29 lutego 2024 r.

 RDD_2024_Support_Pledge_Strapline_1080x1080_ENGLISH.jpg

Z chorobami rzadkimi zmagają się miliony ludzi w Polsce i na całym świecie. Choroby rzadkie wcale nie są rzadkie - w Polsce dotykają one blisko 3 milionów ludzi – to aż 10% społeczeństwa. To im oraz ich rodzinom i wszystkim, którzy chorych wspierają poświęcony jest obchodzony 29 lutego Światowy Dzień Chorób Rzadkich.
Tematyka Konferencji dotyczyć będzie najnowszych osiągnięć w dziedzinie badań nad chorobami rzadkimi, ze szczególnym uwzględnieniem roli wsparcia finansowego.
 
Jedną z sesji poprowadzi dr Anna Barczak – kierownik Platformy Badań Chorób Rzadkich i Cywilizacyjnych w naszym Instytucie, która mówi:
"Choroby rzadkie są nadal mało poznanym zjawiskiem, a odkrycie tajemnicy ich powstania i leczenia jest trudnym i kosztownym procesem. Ta edycja naszej wieloletniej inicjatywy,  jaką jest konferencja z okazji Dnia Chorób Rzadkich jest dedykowana roli wsparcia finansowego i możliwości  jego pozyskania  z różnych źródeł rządowych i pozarządowych. Zachęcamy do udziału w konferencji wszystkich zainteresowanych nie tylko aspektem finansowym chorób rzadkich, ale także najnowszymi możliwościami  diagnostycznymi i  terapeutycznymi w tym obszarze".

Wydarzenie w formule online otwarte jest dla każdego i jest bezpłatne
.

Program oraz formularz rejestracji dostępne są na stronie Konferencji:https://chorobyrzadkie.ibb.edu.pl/o-konferencji/